مشخصات + عکس

وقتی اولین هیوندای کوپه در سال 2002 به نمایش در آمد همه از طراحی متفاوت آن نسبت به دیگر کوپه های هم قیمت و هم کلاس آن سخن می گفتند رقیبان این خودرو در آن زمان پژو 406 کوپه،تویوتا سلیکا و اپل آسترا کوپه بودند پژو 406 از طراحی گربه ای و همیشگی خود استفاده کرده بود که هیچ تازگی نداشت تویوتا 3 سالی بود که نسل جدید سلیکا را معرفی نکرده بود اپل هم از طراحی مرسوم و متداول زمان خود سود می برد اما طراحی هیوندای کوپه نسبت به دیگر رقبا متفاوت بود که این خود برای هیوندای یک برگ برنده بود حالا بعد از گذشت 5 سال نسل جدید هیوندای کوپه با امکانات جدیدی چون سازگاری با I Pod و چراغ های جلو پنجره جدید به بازار عرضه شده است. 

طراحی هیوندای کوپه جدید نسبت به نسل های پیشین این خودرو تغییرات زیادی کرده است. کشیده تر شدن چراغ های جلو باعث شده تا احساس کشیده تر شدن خودرو در نمای ظاهری رخ دهد همچنین این چراغ ها چهره خودرو را خشن تر کرده است و به جنبه های اسپرتی آن افزوده است. در نمای عقب استفاده از دو لوله اگزوز و سبک جدید طراحی چراغ های عقب به زیباتر شدن این کوپه کمک شایانی کرده است.

طراحی داخلی این کوپه با سلیقه و به زیبایی طراحی شده است در طراحی داخلی بیشتر از سبک طراحی شرقی استفاده شده تا طراحی غربی،علاوه بر این طراحی داخلی مطابق با جدیدترین طراحی ها است اما یکی از مشکلات طراحی داخلی این ماشین شلوغ بودن بیش از حد آن است نور پس زمینه داخلی آبی است که آرامش بخش است و از فولکس واگن الهام شده است صندلی های آن کم ارتفاع هستند ولی دید راننده نسبت به بیرون با توجه به آیینه های نسبتا بزرگی که بر رویاز جمله تجهیزات این ماشین در مدل 6/1،تو دوزی پارچه، پخش کننده CD و رادیو، تهویه متبوع، شیشه بالابر و آیینه های برقی، فرمان چرمی، دنده گوی شکل و رینگ های 16 اینچ اشاره کرد که البته از سال 2007 تو دوزی چرم و اتصال گر I Pod جز تجهیزات استاندارد شده است. در مدل 2/0SE سانروف، کروز کنترولر و صندلی های چرم جز تجهیزات استاندارد این مدل می باشند. در مدل V6 رینگ های 17 اینچ و سیستم کنترل بکسل(کشش) جز تجهیزات استاندارد این مدل می باشند که از سال 2007 سیستم کنترل بکسل جای خود را به سیستم پایداری الکتریکی داده است.اما تجهیزاتی نظیر طرح فلز و سیستم ناوبری ماهواره ای جز تجهیزات انتخابی هستند. 

اگر چه این کوپه در نمای داخلی شلوغ طراحی شده است اما فضای بار آن برای یک کوپه خیلی خوب است چیزی در حدود 400 لیتر که از فورد فوکوس  هاچبک بزرگتر است. این کوپه به صورت 2+2 طراحی شده است فضا برای سرنشینان جلو به اندازه کافی است اما سرنشینان عقب از فضای ناکافی برخوردارند بخصوص اگر قد سرنشینان عقب بلند باشد. در کل نمی توان این کوپه را به عنوان یک خودرو خانوادگی راحت تلقی کرد که تمام سرنشینان در رفاه به سر ببرند اما این کوپه برای یک خانواده با یک یا دو بچه کوچک مناسب است. 

 

 

 

 

  


 

 


 

 


 

 

 

 

 نظر فراموش نشود...