مشخصات + عکس

å       معرفی کیا سراتو

این خودرو در سال 2000 برای اولین بار توسط کیا موتورز کره جنوبی به بازار عرضه شد و تا سال 2005 در کره و روسیه تولید می شد تا پس از دگرگونی و عرضه مدل تغییر یافته این محصول در خلال سال های 2004-2005 تنها توسط کیا کره جنوبی و آمریکا تولید می شود . این خودرو از جمله سدان های موفق کیا در آمریکا به شمار می رود که در سال 2005 به عنوان پرفروش ترین خودرو کیا در آمریکا شناخته شد .

این خودرو در دو مدل هاچ بک و صندوق دار به بازار عرضه شد که در سال اول تولید تنها مدل هاچ بک کیا سراتو تولید و عرضه می شد و مدل سدان این خودرو بعد ها به کلکسیون سراتو پیوست .

سراتو جایگزینی برای کیا سفیا محصول سال های 1994 تا 2004 کیا است .

  

å       مشخصات  کیا سراتو

 

 

 

کیا سراتو

حجم موتور

2000 سی سی

حداکثر قدرت

143 اسب بخار در 6000 rpm

حداکثر گشتاور

19 کیلوگرم متر در 4500 rpm

سیستم انتقال قدرت

5 دنده دستی / 4 دنده اتوماتیک تیپ ترونیک

شتاب 0 تا 100

10.5 ثانیه (اتوماتیک ) / 9.2 ثانیه (دستی )

حداکثر سرعت

205 کیلومتر بر ساعت

ظرفیت باک

55 لیتر

مصرف سوخت

متوسط 7.8 لیتر در 100 کیلومتر

سیستم ترمز

مجهز به ترمز ضد قفل   ABS دو کاناله – چرخ های جلو دیسکی خنک شونده و عقب دیسکی

فرمان / تعلیق

فرمان هیدورلیک / کمک فنر های گازی

رینگ و لاستیک

رینگ آلومینیومی 15 اینچی و لاستیک 195/60 R 15"

ابعاد

طول : 4510 میلیمتر

عرض : 1735 میلیمتر

ارتفاع :1470 میلیمتر

 

در کلاس 2.0 لیتری های بازار ایران ، مزدا 3 " 147 اسب بخار " ، مگان "136 اسب بخار" و هیوندای آوانته "140 اسب بخار"  قدرت دارند که کیا سراتو با 143 اسب بخار می تونه خودش رو حداقل از نظر مشخصات فنی در بین دیگر 2.0 لیتری های بازار جا کنه ، البته شکی نیست که امکانات دیگر این خودرو در کنار قیمت که از همه مهم تره نقش تعیین کننده تری در آمار فروش سراتو خواهند داشت .

å       امکانات :

·   پشت سری های با قابلیت عکس العمل ضربه

·   کنترل اتوماتیک چراغ ها

·   سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک

·   چراغ مه شکن

·   دور فرمان چرمی

·   رادیو پخش + سی دی چنجر +mp3 

·   دستگیره ها ی درب ها با پوشش کروم

·   سان روف

·   Trip computer

·   2 ایربگ

 آینه داخلی الکتروکرومیک –  آینه های کناری با گرم کن و کنسول میانی .

 

å       امنیت  :

کیا پروژه امنیت سراتو را پس از صادرات به استرالیا از سر گرفت و برخی تغییرات را در آن بوجود آورد که منجر به امتیاز دهی مجدد موسسه های جهانی به این خودرو شد .

در سال 2001  پس از عرضه اولین گروه سراتو ها از کیا موتورز آمریکا به استرالیا ، موسسه بیمه امنیت در بزرگراه IIHS که یک شرکت آمریکایی است این خودرو رو از لحاظ تست تصادف از جلو در سطح خیلی ضعیفی ارزیابی کرد ، مدیر این موسسه ( آدریان لاند)  در همان سال گفت در صورتی که کیا خودرویی این چنین با کارآیی ضعیف و امنیت غیر قابل اطمینان به بازار ارائه کند مطمئنا در استرالیا ( یکی از مقاصد بزرگ کیا سراتو) از دیگر رقیبان عقب خواهد افتاد که این بازخورد سراتو در استرالیا منجر به تفکر کیا برای عرضه مدل دگرگون شده سراتو شد ، به گونه ای که در باره این تحول نویسنده ی قسمت خودرو یاهو ، اندی اینرایت می نویسد :

 

" به یاد دارم سال 2002 یک سراتو رو تست کردم و اونقدر از این خودرو متنفر شدم که خیلی منفی در موردش نوشتم اما آلآن در سال 2007 ، می تونم پیش بینی کنم سراتو یکی از خودرو های پر فروش کیا در استرالیا بشه ، این خودرو اونقدر بهتر از قبل شده که حاضرم بهترین توصیفاتی که بلدم رو برای معرفیش به کار ببرم ... 


 


 


 

 

 

خواهش می کنم نظر یادتون نره...!